Rahim Filmi Çektirenler için Öneriler

rahim filmi

Rahim Filmi Çektirenler için Öneriler

Eğer rahim filminizi merkezimizde çektirdiyseniz size hiçbir kısıtlama önermiyoruz. Banyo yapabilir, yüzebilir, ilişkiye girebilirsiniz. Filmin çekildiği ay hamile kalmanız mümkündür ve kadın doğum doktorunuzun size özel bir tedavi planı yoksa gebe kalmanızın sakıncası yoktur.

Rahim filmi ön hazırlık gerektiren bir işlem değildir. İşlemden önce karnınızın aç olması gerekmez. Cinsel ilişki yasağı yoktur. Sadece hijyen açısından HSG'nin çekileceği sabah banyo yapılması önerilmektedir. 

HSG anestezi altında uygulanan bir işlem değildir ancak bazı özel durumlarda anestezi altında da uygulanabilir. Bu hastaların işlemden 6 saat kadar önce yiyecek ve su tüketmeyi durdurmaları gerekmektedir.

Size verdiğimiz filmi veya raporunuzu kaybederseniz üzülmeyin. Onları elektronik arşivimizde saklıyoruz. Kopyalayıp yine veririz.

Aldığınız hizmetten memnun kalmanız için, en yüksek kalitede filmler çekebilmek için sürekli yatırım yapıyor, yenilikleri takip ediyor, inovasyona önem veriyor, çok çalışıyoruz. Bu sayfada yer alan facebook linkini tıklayarak Dr. Cevat Bayrak facebook sayfasını beğenebilir, yorumlarınızı yazabilir, paylaşabilirsiniz.

Rahim Filmi Çektiren Kadınların Hamile Kalma Şansı Nasıl Artar

Rahim filmi çekimi sırasında rahim içerisine özel kontrast bir ilaç verilmektedir. Bu ilaç rahim içerisinin görüntülenmesini kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda belirli bir tazyik oranında rahime verilen ilaç; pıhtı ya da enfeksiyona bağlı nedenler ile tıkanmış olan tüpleri de açabilmektedir. Bu nedenle kadınların rahim filmi çektirdikten sonra hamile kalma şanslaı artmaktadır. Rahim filmi çekimi sonrasında herhangi bir ilişki yasağı bulunmamakla birlikte infertilite (kısırlık) şüphesi olan çiftlerin bu uygulama sonrasında sık sık denemeleri önerilmektedir.