HSG Fiyatları

HSG Fiyatları

HSG Fiyatları

HSG Fiyatları Nedir?

HSG (rahim filmi) uzun yıllardır gerçekleştirilen bir işlemdir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte rahim filmi çekiminin koşulları da giderek iyileşmektedir.

HSG artık ağrısız ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilen bir tanı koyma yöntemi olarak karşımıza çıkmakta ve korkulu rüya olarak görüldüğü günler geride kalmaktadır. Yararlanılan teknolojilerden biri olan C Kollu bilgisayarlı röntgen cihazının kullanılmaya başlanması ile birlikte işlem esnasında rahmi tutmaya, itip çekmeye gerek kalmamıştır. Kullanılan sıvının akışkanlığı ve yerleştirilen kateterin yumuşaklığı da incelemenin ağrısız gerçekleşmesine olanaklı hale getirmiştir. Bu gelişmeler hesaba katıldığında HSG fiyatları ne çok pahalı ne de çok ucuz olmalıdır.

Şişli Echomar, Türkiye'de en fazla sayıda rahim filmi çekilen merkezdir. Tüm donanım ve personeli ile birlikte sadece rahim filmi çekmek üzere kurulmuş olması merkezimizde HSG fiyatlarının yararlanılan yeni teknolojiye rağmen daha ekonomik olmasını sağlamaktadır. 

Hafta içi ve cumartesi günleri 08:00- 17:30 saatleri arasında telefon ederek veya bu sayfanın sağ alt köşesinde bulunan çevrimiçi danışma penceresini kullanarak güncel HSG fiyatı ile ilgili gerekli bilgiyi tarafımızdan edinebilirsiniz. Çalışma saatleri dışında mesaj bıraktığınız takdirde telefonunuzu bildirirseniz ilk iş günümüzde; ilk fırsatta sizi arayabiliriz.

HSG Neden Çekilir?

HSG filmi günümüzde tanı amacı ile çok sık başvurulan bir uygulamadır. Bunun nedeni ise rahim ve tüpler hakkında nitelikli bilgiler sağlamasıdır. HSG filmi özellikle kısırlık problemi yaşayan kadınlara uygulanan bir işlem olmakla birlikte kadın hastalıklarının nedenleri ile ilgili bilgiler edinmek amacı ile de gerçekleştirilmektedir. Son yıllarda gelişen teknoloji ve bilimsel çalışmaların da etkisi ile kısa sürede, konforlu ve ağrısız bir şekilde uygulanabilmektedir. Doktorların HSG filmi isteme nedenleri aşağıdaki şekilde sıralanmaktadır; 

- Kısırlık nedenlerinin teşhisi

- Rahim içerisinde bulunan doğumsal anomalilerin teşhisi

- Tüplerin açık mı yoksa kapalı olduklarının tespiti

- Tıkanmış tüplerin açılması

İLGİLİ KONULAR

HSG Filmi

HSG Testi

HSG Çekimi